24 Ocak 2019 Perşembe
Ana Sayfa Haberler Dokümanlar Videolar Ulaşım


Baz İstasyonları


10 Mayıs 2016

Yazılı basın ve katıldığımız panel ve konferanslar sayesinde baz  istasyonları hakkında epey bilgilenmiştik. 1999 senesi sonundan itibaren  bunların kaldırılması, daha çok da yenilerinin yerleşim alanlarına  konulmaması için mücadeleye ve bilinç yükseltmek için çalışmaya başladık.


Bu  konuyla ilgili bildiklerimizi içeren bilgileri kapsayan Altunizade Postası  özel sayısı oluşturarak tüm yöre halkına dağıttık. Baz istasyonu bulunan  bina sakinlerine konu ile ilgili dosya düzenleyerek bıraktık, onların bu  konuda bilgilenmesini ve bir çoğunun duyarlı olmalarını sağladık.  Dış Bank Sitesindeki aklı selim kişiler sözleşmelerini uzatmayarak örnek
 davranışta bulundular.  Ayrıca komşularım ve diğer birçok kişi, Şirketler tarafından önerilen,
belki  de çalışmadan on sene rahat yaşamalarını sağlayacak cazip teklifleri hiç  tereddüt etmeden kendilerinin çocuklarının ve komşularının sağlığını  düşünerek reddettiler. Bu komşularımıza şükran borçluyuz.

 

 

Validebağ koruluğunda bulunan su deposunun üzerine Telsim tarafından  kurulmak istenen baz istasyonun kurulmasını basın açıklaması yaparak protesto ettik ve ilgili makamlara
 suç duyurusunda bulunarak engelledik. Kazım İşmen Lisesinde kurulan baz istasyonu, bizim ve bizim gibi bu konuya duyarlı kişilerin Protestoları ve ardı ardına yılmadan ilgili makamlara  çektiğimiz  fakslar sayesinde yönetmelik değişikliği nedeniyle baz istasyonlarının tüm okullardan kaldırılması kararıyla söküldü.

Koşuyolunda; İta nakliyatın bulunduğu binada, Koşoyolu caddesinde, Koşuyolu camisinde
ve İmar Limited sokak Ula apartmanında baz istasyonu bulunmaktadır. İmar Limited sokak ve Celal Muhtar sokak sakinleri örnek bir davranışta bulunup Ula apartmanındaki baz istasyonun kaldırılması yolunda Muhtarlarıyla birlikte dayanışmaya geçip dava açmak aşamasında.Umarız bu hareket daha güç kazanarak BÜYÜYECEK, DAVA KAZANILACAK ve diğer yerler için emsal teşkil edecektir.
Bu konuda yolumuzun uzun mu,  kısa mı olduğunu bilmiyoruz. Yılmadan çalışacağız. sağlıklı nesiller yetiştirmek bizim görevimiz. Hiç kimse sağlığımızı bozma hakkına sahip olmamalı.
 UMARIZ SİZDE BU HAREKETİN BİR YERİNDE YERİNİZİ ALMAK İSTEYECEKSİNİZ.

Son Haberler
Koruma Kurulu ağaç kesimine izin verdi.
Validebağ korusu tarihi ve biz
LEYLEKLER
Validebağ Havzası Neresi?
Validebağ Korusu
Validebağ korusunda kim ne yapmak istedi
Tüm Haberler >>


Web atolyesi